Чому регулятор тиску води не тримає тиск

Чому регулятор тиску води не тримає тиск



Все, що потрібно знати про регулятори тиску води



Кожна сучасна людина вважає звичайним те, що в його будинку чи квартирі налагоджена безперервна подача води, яку в необмежених кількостях можна використовувати для приготування їжі та побутових потреб. Однак водопровід – це досить складна конструкція, яка потребує правильної експлуатації. Інакше можливі досить неприємні ситуації.



Навіщо потрібні регулятори тиску води



Однією із ключових характеристик роботи водопровідної системи є рівень тиску. При засміченні або прорив труб, збільшенні забору води мешканцями або несправності насоса тиск у системі різко падає. Як результат – слабкий тиск води. А це вже певні незручності та проблеми з роботою складної побутової техніки.



Але ще неприємніші різкі стрибки тиску. Простий приклад. Перед тим, як зайти в душ, ви налаштовуєте певну температуру води, а вас раптом обдає окропом. Усьому виною – різкий стрибок тиску у водопровідній системі, який виник, коли сусід поверхом вище або нижче закрив кран із гарячою водою в той момент, коли ви включили душ. Різке збільшення тиску може призвести до розриву водопровідних труб, швидкого зносу сантехнічного обладнання, виходу з ладу побутових приладів, що спричиняє суттєві фінансові витрати, пов'язані з ремонтом та заміною обладнання.



Часті перепади тиску у водопровідній системі – це суттєва проблема не тільки для багатоквартирних будинків, але й для приватних, де налагоджений водозабір зі свердловини. Щоб стабілізувати тиск у системі, використовують спеціальний прилад, який називається регулятором (редуктором) тиску води.За допомогою цього пристрою знижується сила подачі рідини до допустимого рівня, що забезпечує комфортне користування сантехнічним обладнанням та його збереження.



Принцип роботи регуляторів тиску води та основні компоненти



Регулятор тиску води має досить просту конструкцію. Його основними елементами є:





  • Корпус із латуні або сталі з кришкою та пробкою;


  • Регулюючий болт із гайкою для фіксації;


  • Мембрана чи поршень;


  • Золотник;


  • Пружинний блок;


  • Робочі клапани.




Електронні регулятори замість пружинного блоку оснащені спеціальним електродатчиком, який сканує тиск у системі та активує помпу.



Регулятори тиску бувають поршневими та мембранними. Однак принцип роботи у них однаковий і ґрунтується на зміні пропускної здатності пристрою. Вода, проходячи через мембранний прилад, відхиляє внутрішні клапани. Завдяки вбудованим пружинам мембрана залишається у вихідному положенні. Але якщо тиск у системі підвищується, то під натиском води пружинні елементи зміщуються та впливають на мембрану. Остання зсуває золотник, що призводить до зменшення прохідного перерізу редуктора. В результаті, на виході з нього підтримується заданий тиск води. Якщо тиск перед редуктором падає, всі його елементи повертаються у вихідний стан і прохідний переріз приладу збільшується.



Як вибрати правильний регулятор тиску води



Щоб правильно вибрати регулятор тиску, необхідно розглянути переваги та недоліки кожного типу.



У мембранних редукторів відсутні частини, що труться, тому такі пристрої будуть більш довговічними, ніж поршневі.До того ж вони точно підтримують заданий тиск, мають низьку чутливість до якості води, здатні працювати в статичному та динамічному режимах. Їхнім головним недоліком є ​​висока ціна.



Що стосується поршневих редукторів, то вони більш дешеві та компактні. Однак прилади цього типу погано працюють у статичному режимі, чутливі до тертя та наявності механічних домішок у воді, тому без попереднього очищення води поршневий механізм швидко вийде з ладу.



Крім основних характеристик при виборі приладів необхідно враховувати й низку інших параметрів:





    Виробник. Найнадійнішими є редуктори італійських, німецьких та австрійських брендів. Недорогі моделі китайського виробництва значно поступаються якістю;



При покупці редукторів не завжди враховується його пропускна здатність та коефіцієнт редукції, що призводить до швидкого зношування приладів. Також багато споживачів намагаються заощадити та купують дешеві моделі. Це одна з основних помилок. Краще віддавати перевагу пристроям від відомих виробників. Вони не тільки надійно стабілізуватимуть тиск води в системі, але й повністю окупляться, оскільки прослужать набагато довше дешевих аналогів. В ідеалі краще набувати приладів мембранного типу.



Встановлення регулятора тиску води



Встановлення регулятора тиску води доцільніше довірити фахівцям, які зроблять усі монтажні роботи відповідно до вимог СНіП, підключать пристрій та перевірять його в роботі. У тому випадку, коли є певні навички монтажу запірної арматури, можна зробити монтаж приладу самостійно, ознайомившись попередньо з посібником зі встановлення та налаштування приладу.



Перше, що потрібно зробити у цьому випадку – це вибрати правильне місце. У квартирі регулятор повинен розміщуватися поруч із стояком – між запірним вентилем та приладом обліку води. У приватному будинку редуктор слід встановлювати у спеціальному приміщенні, що утеплює, разом з електродвигуном, що гойдає воду зі свердловини або колодязя. Зазвичай, це місце, де відвід магістралі поєднується з мережею подачі.



Процес встановлення приладу можна описати у вигляді наступної послідовності:





    Вимкнути подачу води.



Важливо забезпечити повну герметичність різьбових з'єднань. Для цього можна використовувати клоччя з додаванням клею або стрічку ФУМ. При встановленні приладу слід уникати різноманітних деформацій – вигинів, перекосів, сильного стиснення. Можна встановити додаткові опори або компенсатори, що дозволить зменшити навантаження на регулятори. Для стабілізації роботи приладу потрібно, щоб від нього відходила пряма ділянка труби довжиною близько 5 робочих діаметрів.



До споживача надходять редуктори, що пройшли заводське налаштування з вихідним тиском у 3 бари. У разі потреби прилад можна переналаштувати на інший тиск.



Практичні поради щодо використання та обслуговування



Для того, щоб редуктор ефективно функціонував протягом тривалого часу і не виникали проблеми з експлуатацією сантехнічного обладнання, слід виконувати декілька простих вимог:





    Вивчити правила експлуатації приладу та суворо їх дотримуватись;



Редуктор повинен розташовуватися так, щоб до нього, а також калібрувального гвинта і манометра був вільний доступ. Ще одним важливим моментом є наявність запірних клапанів із двох сторін системи.Це дозволить проводити технічне обслуговування та переналаштування пристрою.



Регулятор тиску води це простий, але практичний прилад. Встановивши його, ви зможете уникнути неприємних наслідків, пов'язаних із перепадами тиску у водопровідній системі. Це можливість зменшити споживання води, продовжити термін служби сантехнічного обладнання та створити для себе комфортні побутові умови.



Чому регулятор тиску води не тримає тиску?



Про цю сторінку



Ми зареєстрували підозрілий трафік з вашої мережі. За допомогою цієї сторінки ми зможемо визначити, що запити надсилаєте саме ви, а не робот. Чому це могло статися?



Ця сторінка відображається у випадках, коли автоматичними системами Google реєструються запити, що походять із вашої мережі, які порушують Умови використання. Сторінка перестане відображатись після того, як ці запити припиняться. До цього моменту, щоб використовувати служби Google, необхідно проходити перевірку за словом.



Джерелом запитів може бути шкідливе програмне забезпечення, що підключаються модулі браузера або скрипт, налаштований на автоматичних розсилання запитів. Якщо ви використовуєте спільний доступ до Інтернету, проблема може бути з комп'ютером з такою ж IP-адресою, як у вас. Зверніться до системного адміністратора. Докладніше.



Перевірка по слову може також з'являтися, якщо ви вводите складні запити, які зазвичай розповсюджуються автоматизованими системами, або вводите запити дуже часто.



Регулятор тиску води: характеристики та види пристроїв



Регулятори тиску води використовуються для обмеження тиску в трубопроводі, запобігання аварійним ситуаціям, зниження витрати рідини.Вони широко використовуються в системах гарячого та холодного водопостачання всіх типів. Їх використання допомагає знизити ризик виникнення аварій та забезпечити безпечну експлуатацію приладів.



Що таке регулятор тиску води



Регулятори тиску води - спеціальні пристрої, що дозволяють регулювати тиск водяного потоку. Вони допомагають знизити силу подачі рідини до допустимого рівня, запобігти гідроудару та виходу з ладу сантехніки.





  • ЖКГ (комунальні водопровідні системи);


  • Насоси, помпи, системи пожежогасіння та зрошення.


  • Водопроводи всіх типів.




Для чого потрібний редуктор:





  • для захисту трубопровідних систем та її елементів від гідравлічних ударів, різких перепадів тиску;


  • зменшення витрати води;


  • зниження рівня вібрації та шуму при роботі систем;


  • забезпечення рівномірного тиску потоку рідини




Регулятор тиску води: принцип дії



Принцип дії цього пристрою простий - він ґрунтується на протидії пружини з клапаном діафрагми для вирівнювання зусиль. Тобто якщо буде включена вода, то клапан відкриється при падінні вихідного натиску, тиск почне зростати доти, доки не зрівняються зусилля діафрагми та пружини.



Розрізняють два види конструкції редукторів тиску з різним напрямом регуляції: від себе (монтуються у трубопроводах на відводах сантехнічних приладів) і до себе (встановлюються на магістральних лініях до сантехпристроїв).



Якщо тиск у системі не перевищує номінальний, то клапан перебуватиме у відкритому стані. При незначних стрибках клапан автоматично перекриватиметься для зниження напору рідини.



Види регуляторів у системах водопостачання



Розрізняють статичні та динамічні редуктори.



За типом конструкції та принципом дії регулятори бувають:





  • Поршневими, що працюють від пружин, вентиля і поршня, що регулюють роботу золотника. Вони відрізняються невеликою вартістю, простотою експлуатації, надійністю.


  • Мембранними, що працюють від пружин і діафрагми. Такі вироби відрізняються високою пропускною здатністю, ККД, тривалим терміном служби.




Третя група - проточні редуктори, в яких немає рухомого механізму. У їх внутрішній конструкції присутні тільки множинні протоки та відсіки.



За способом управління регулятори бувають електронними та автоматичними. Перші оснащені спеціальними електричними датчиками, що сканують тиск під час роботи помпи.



Як встановлювати



Монтаж регулятора тиску в системі водопостачання повинен виконуватись за певними правилами:





  • Установка можлива тільки в приміщенні, що опалюється, з вільним доступом до пристрою (з метою його подальшого технічного обслуговування).


  • Корпус апарата має бути цілісним, не деформованим.


  • Монтаж на трубі виконується строго за стрілкою напрямку робочого середовища.


  • Труби перед встановленням регулятора тиску мають бути прочистені.


  • Для технічного обслуговування системи необхідно встановити вентиль.




Монтується редуктор у квартирі покроково:





  1. Спочатку перекривають воду у стояку.


  2. Потім на трубу між кульовим краном та лічильником ставлять вхідний вентиль.


  3. Встановлюють за лічильником систему фільтрування великих частинок.


  4. Регулятор встановлюється на горизонтальній ділянці труби за стрілкою на корпусі.


  5. Далі герметизують усі стики.


  6. І регулюють розташування манометра для кращого огляду циферблата.


  7. Останній етап – приєднання регулятора тиску до кульового крана та перевірка працездатності системи.




Якщо монтаж редуктора проводиться не в квартирі, а в приватному будинку, його варто встановлювати прямо за лічильником. А фільтр, кран та зворотний клапан – за ним.



Поради щодо вибору регуляторів



При підборі регулятора тиску слід звертати увагу на його технічні характеристики, такі як:





  • Пропускна спроможність. Цей параметр для побутових моделей повинен становити м3/год, для комерційних – від 0,2 до 0,3 м3/год. Для великих магістралей та промислових систем рекомендується вибирати вироби з пропускною здатністю понад 0,3 м3/годину.


  • Допустима втрата тиску. Для побутових потреб нормальний показник втрат - від 1 до 2,5 бар, при середньому водоспоживання - від 2 до 5 бар, при високому - від 4 до 7 бар.


  • Прохідний діаметр у дюймах. Залежить від мети застосування – побутова, промислова. У першому випадку показник становить другий — від ¾ до 2 дюймів.


  • Метод приєднання. Муфтовий, фланцевий. Обидва варіанти дозволяють створити роз'ємне з'єднання.




Також варто звернути увагу на виробника – краще вибрати регулятор надійної марки, ніж найдешевший. Найнадійнішими та найпоширенішими марками на російському ринку є фірми VALTEC, HONEYWELL, ICMA, AQUASFERA, WATTS, FADO. Вони випускають якісну інженерно-комунікаційну продукцію, що відрізняється стабільними технічними параметрами та тривалим терміном експлуатації.

Схожі записи