Скільки важить домашній голуб

Скільки важить домашній голуб



Скільки важить голуб



Чи думали ви, скільки важить голуб? Однозначної відповіді на це питання дати не вийде, тому що в природі налічується досить багато представників цих птахів. Голуби бувають невеликого розміру, а бувають розміром із індика. Розглянемо, скільки важать деякі породи голубів.



Яка вага у голуба?



Голуб – це дуже поширений у сучасності птах, який був приручений людиною ще кілька тисяч років тому. Вона відрізняється своєю витривалістю та силою.



Якщо говорити про середній показник маси тіла, то можна виставити рамки 200-650 гр., А розмах крил дорівнює 20-27 см. Ці пернаті бувають різних забарвлень, також бувають і багатобарвні представники виду.



Довідка. Гніздо парочка в'є там, де його непросто знайти. За один рік самка може зробити до восьми кладок по одному або кількох яйцях. На світ пташенята з'являються на 16-19 добу висиджування.



Раціон диких птахів



При проживанні в природі цим пернатим доводиться повністю самостійно піклуватися про себе, в тому числі і добувати їжу. Міським представникам виду в цьому простіше їх часто підгодовують люди.



То чим же харчуються голуби, які живуть у дикій природі? Їхній раціон зазвичай складається з наступних продуктів:





  • Різне насіння.


  • Плоди фруктових дерев.


  • Ягоди.


  • Харчові покидьки у вигляді пшениці, кукурудзи, вівса, ячменю.


  • Іноді вони можуть поглинати комах.




Як правило, ці пернаті вважають за краще обґрунтовувати своє житло ближче до поселень людей, адже тут набагато простіше роздобути їжу.



Цікаво. У їжі вони невибагливі, оскільки вони мають лише 37 смакових рецепторів.



Цікаві факти



Розглянемо кілька цікавих фактів про цих пернатих:





  • У дорослої особини можна нарахувати до 10 000 пір'я.


  • Вони були одомашнені вже давно і використовувалися для передачі пошти.


  • У процесі пиття вони втягують воду начебто через соломинку. Наприклад, інші птахи для того, щоб напитися, дзьобом захоплюють по кілька крапельок і далі закидають голову, щоб вода потрапила в горло.




Породи домашніх голубів



Породи домашніх голубів умовно можна поділити на чотири категорії: поштові, декоративні, льотні та м'ясні. Нижче розглянуто основні особливості та відмінності категорій порід, а також коротко описані деякі популярні м'ясні породи.



М'ясні породи голубів



М'ясні породи домашніх голубів різноманітні, налічують понад п'ятдесят найменувань, які характеризуються різною вагою, оперенням та швидкістю отримання м'ясної тушки.



Найбільш популярні представники м'ясної породи:



Римські гіганти – старовинна велетенська порода коріння якої губиться за часів Стародавнього Риму. Вага голуба може досягати півтора кілограма. Оперення ошатне - коричневе або блакитне з пояском на крилах. Бувають червоні, білі, чорні римські голуби.



Кінги виведені у США та є однією з найважчих існуючих порід голубів. Найчастіше забарвлені у білий колір, але трапляються й інші забарвлення. Максимальна вага – 1,1 кг, середня – 0,6-0,7 кг.



Соттобанку ‒ італійська красива порода, яка відрізняється капюшоном на голові та литим, натоптаним тулубом, формуючи округлу м'ясисту тушку. Вага дорослого птаха – до 950 р.



Французькі голуби Монден важать 0,9-1,3 кг і славляться високими показниками відгодівлі та якісною м'ясистою тушкою з ніжним дрібноволокнистим, соковитим м'ясом. Молоді особини на місяць досягають ваги 450-500 р.



Австрійська м'ясна порода Штрассер червоного, чорного чи жовтого кольору. Відгодовується швидко, досягаючи до місячного віку ваги 600-750 г, а дорослий птах важить 0,9-1 кг.



Кобурзький жайворонок — гарний підтягнутий птах з винятково ефектним забарвленням пір'я, добре літає, чудово дбає про потомство і цілком може вважатися декоративним. І все ж таки це голуби м'ясного спрямування, які у дорослому віці важать до 900 р.



Поштові голуби



Поштовий голуб — міцний, підтягнутий птах із щільно прилеглим оперенням, високою швидкістю польоту, чудовою пам'яттю та орієнтацією на місцевості. Здавна такі голуби використовувалися для доставки пошти адресату – птах летів додому, до своєї голубники, принагідно доставляючи листа. Пізніше, коли потреба у такому способі комунікації зникла, поштові домашні голуби стали спортивними.



Сьогодні спортивні голуби беруть участь у змаганнях, показуючи неймовірні льотні здібності, цілеспрямованість та витривалість – пролітаючи понад 1000 км та розвиваючи швидкість 90-100 км на годину, що справді змушує захоплюватися цими птахами.



Англійська Карр'єр (English Carrier) - спортивна порода



Предками нинішніх спортивних порід-рекордсменів є антверпенські та лютихські голуби, отримані у Бельгії. Протягом багатьох років ці породи покращувалися відбором і схрещуванням, і сьогодні у світі існує ціла низка цікавих спортивних і гонних порід, що походять від них.



Літні породи



Майстри польоту, домашні льотні голуби, на відміну від поштових порід, не просто швидко прагнуть своєї мети, вони здатні літати дуже красиво, виписуючи складні фігури, і є повітряними асами голубиного світу.За типом польоту є безліч різновидів цих голубів, у своїй можна назвати такі основні типи:



Кружеві



Здатні кружляти в повітрі довгі години на самоті або зграями, окреслюючи красиві, плавні кола, іноді в задану сторону (ліворуч або праворуч), і не відлітаючи далеко від будинку. Птах здатний перебувати у повітрі тривалий термін – до 8 годин і більше.



Хлопаючі (бійні чи бії)



При стрімкому зльоті вертикально вгору, бійний голуб із силою плескає (б'є) крилами, звідки й назва. Потім птах робить переворот і знову прямує вгору, на деякому етапі робить кілька кіл і опускається вниз, демонструючи при цьому ті ж складні елементи вищого пілотажу, перебуваючи в польоті до 4-5 годин.



Вертуни чи турмани



Набравши висоту, голуби роблять перекиди, часто неодноразові, нагадуючи клубок, що котиться зверху і розмотується, так званий верт. Ці перевороти вдаються їм за допомогою підняття хвоста, перекидається вертун через голову або крило (млин).



Птах надовго залишається в повітрі, знову і знову піднімаючись в небо, щоб спуститися вниз клубком, що падає. Недосвідчений голуб, загравшись, при такому перекиді може вдаритися в будинок і загинути.



Безкінні



Голуби злітають вище, не окреслюють кола, а зависають над землею і проводять у небі до 14-16 годин поспіль, часто змахуючи крилами, щоб утримаються на місці і розпушуючи при цьому хвіст, або невагомо ширяючи у висхідних потоках повітря.



Декоративні породи



Класифікацій декоративних порід безліч, тому що в кожній країні може існувати не одна система, розроблена різними клубами та асоціаціями голубівників.Це й не дивно, адже цих гарних свійських птахів можна розрізняти за низкою різних зовнішніх ознак.



Існують чубаті голуби – з чубчиком на задній частині голови та двочубі – на потилиці чуб, а на лобі – вихор. Самі голубині головні убори можуть бути різної форми - у вигляді розетки або каптуру, чубчика або перуки, а крім того, голову голуба можуть прикрашати брови, вуса та бакенбарди.



Порода Польський шолом (Polish Helmet)



Розділяють голубів та за кольором очей. Птахи бувають червоноокими, чорноокими, жовтоокими або сіроокими, крім того - райдужка буває солом'яна, бурштинова або кольору червоного проса. Відрізняється і колір повік – від рожевого та червоного, до білого та жовтого.



За будовою шиї, її оперенням, а також особливостями поведінки голуба в роздратованому або збудженому стані існують дутиші, качуни, шалеві та бантні голуби, трусошиї та голошиї.



Дутиші надуваються подібно до кулі. Качуни молодецьки випинають груди і закидають голову на спину, активно погойдуючись. Трусошиї, згідно з назвою, трясе дрібно шиєю, а у голошей невелика частина шкіри шиї зовсім без оперення. Шалеві голуби прикрашені коміром із завитків на задній поверхні шиї. Банткові породи пишаються кучерявим нагрудником.



Англійський дутий (English Pouter)



За формою та розмірами хвоста виділяють широкохвостих, вузькохвостих, трубчастих голубів, а також павичів. По довжині ніг ділять на довгоногих і коротконогих, а за наявності на ногах пір'я – космоногих та голоногих.



Голос - особлива голубина стати, справжні любителі заводять спеціальні види і отримують насолоду, слухаючи пташиний гомін, що сміється або воркує, а комусь подобатися трубачі з їх гучним звучним боєм.



Шановні читачі, поділіться своїм досвідом утримання та розведення свійської птиці та надішліть свою історію, за допомогою нашої контактної форми. Якщо ви заводчик і реалізуєте молодняк чи яйце — ви можете помістити цю інформацію, при цьому не забудьте вказати регіон проживання та контактні дані.

Схожі записи