Як вибрати перила для сходів

Сучасні інтер’єри сьогодні неможливо уявити без художньої ковки. Адже можливості застосування виробів художньої ковки на сьогоднішній день нічим не обмежені. Реалізувати можна навіть саму незвичайну фантазію і мрію. Тому сьогодні дизайнери активно використовують ковані вироби, прикрашаючи ними інтер’єр і екстер’єр. Це можуть бути ковані перила для сходів і огорожі балкона, витончені ковані люстри, предмети меблів (ліжка, приліжкові столики, вішалки, дзеркала), на вулиці — огородження газонів, дерев, розміщення арок-пергол, лавок і альтанок.

Ковані перила мають такі незаперечні переваги перед іншими матеріалами, як:

  • Довговічність
  • Екологічність і безпека
  • Сучасний зовнішній вигляд
  • Міцність матеріалу

Можливість обробки металу будь-яким способом (гаряча ручна ковка, холодна машинне кування), фарбування виробів (патинування, старіння) і т.д.

Однак з усіх кованих виробів ми розглянемо ковані перила, особливості їх конструкції, монтажу та способи застосування в інтер’єрі.

Перила є не тільки красивим прикрасою сходів, а й виконують захисну функцію, захищаючи нас від випадкового падіння.

Ковані перила можуть бути виконані за допомогою прямих, похилих і гвинтових конструкцій-ділянок. Також ковані перила можуть бути опуклими, тобто мати об’ємний, випирає візерунок. Будь-які сучасні перила складаються з наступних елементів:

Опорні стовпи, зроблені з крученої або профільної труби, а також збірної з елементів (півсфер, сфер або з’єднаних між собою прутів).

Балясини — фігурні вертикальні стовпчики, що підтримують перила. Можуть бути виконані з дерева, каменю, металу, мармуру. З’єднуються з поручнем, рамкою чи щаблем.

Поручень — верхня планка з дерева, металу або каменю, завершальна перила.

Рамки з заповненим малюнком. Рамка виконана з профільної труби і заповнена художнім орнаментом.

Сучасні ковані перила можуть бути прикрашені всілякими декоративними елементами (кришталеві кулі, стеклярус і ін.). Правильно розроблений дизайн кованих перил може підкреслити вишуканість будь-якого будинку, а також відобразити діловий стиль офісу. Ковані перила добре поєднуються з сходами з каменю, мармуру, дерева та покриттям для підлоги (плиткою, паркетом, ламінатом та іншими матеріалами).

Ковані перила: застосування в інтер’єрі

Сходи з кованими поручнями настільки довговічні, що їх можна встановлювати практично на будь-яку поверхню (цегла, бетон, дерево). Вони дозволяють додати розкоші вашого інтер’єру, гармонійно виглядають як всередині, так і зовні приміщення, підкреслюючи вишуканий смак і стиль власника.

Ковані перила: особливості монтажу

Монтаж кованих перил це досить складний процес, який має різні нюанси. Радимо вам з ними ознайомитися. Уустановка перил — «брудний» процес, при якому виділяється багато пилу, що осідає на меблях. Тому монтаж кованих перил краще проводити до початку опоряджувальних робіт, особливо, якщо передбачається їх кріплення до стіни.