Особливості та переваги камінних топок

Особливості та переваги камінних топок

Камінні топки користуються великою популярністю. Багато хто бажає придбати їх для декору будинку, проте перш за все камінна топка обігріває житло, гріє повітря в приміщенні, створює атмосферу комфорту та затишку. Тому це багатофункціональний об’єкт, який робить будівлю рідною та теплою. Зараз є безліч варіантів камінних топок, які різняться за типом відкритості і закритості, функціональністю, розмірами, ціною та ін. Щоб обрати ідеальний варіант, необхідно вивчити загальні особливості.

Про закриті та відкриті каміни

Про відкритий камін знає кожен другий, оскільки їх дуже часто показують по телевізору, вбудовують в оселі. Особливість таких камінів полягає в тому, що вони не мають дверцят, а це дозволяє насолоджуватися тріском полін, чути приємний запах дерева та повністю відчувати всю атмосферу. Виглядають каміни відкритого типу дуже естетично. Вони швидко нагрівають кімнату, допомагають зробити затишну атмосферу, дають можливість спостерігати за вогнем та заспокоюватися. Проте такі каміни мають дуже низьку продуктивність, якщо в теорії вони повинні опалювати одразу декілька приміщень. До того ж вони не економічні, оскільки дрова в відкритій топці згорають дуже швидко. Окрім того, приміщення забруднюється попелом, рівень кисню зменшується.

Закриті каміни відрізняються високим рівнем безпеки, оскільки вони обладнані дверима, виготовленими зі спеціального жароміцного скла, яке дуже ефективно може утримувати вогонь, всілякі іскри, золу та ін. Такі закриті камінні топки забезпечують високий рівень безпеки, що особливо важливо, якщо в будівлі є діти, інваліди, люди похилого віку, тварини.

Закритий камін має такі переваги:

  • підвищена продуктивність;
  • висока надійність;
  • довговічність;
  • можливість спостерігати за тим, як палає вогонь і не зашкодити собі;
  • широкий асортимент закритих типів топок.

Не обійтися й без недоліків, оскільки закриті камінні топки коштують дуже дорого в порівнянні з відкритими варіантами. Окрім того, необхідно постійно доглядати за каміном, чистили скло як зовні, так и зсередини, щоб воно було постійно прозорим для споглядання за вогнищем і не губило своїх характеристик.

Зараз ринок пропонує придбати універсальні камінні топки з особливими дверима, які за бажанням можна відкрити так, що вони перетворяться у відкритий камін та навпаки. Кожен зможе підібрати варіант, який буде його повністю влаштовувати.