Особливості системи Прозоро

Система державних закупівель «Прозоро» – це основний ресурс, що дає можливість щодо торгів. Отримати доступ до нього можна лише після реєстрації на одному з майданчиків. Це може бути Українська універсальна біржа tender.uub.com.ua. Користувач отримує можливість доступу до всіх функцій та особливостей сервісу.

Що становить собою система «Прозоро»

Сервіс «Прозоро» було розроблено щодо електронних закупівель. Цей процес повністю регламентується законом України «Про електронні закупівлі». Додатково всі угоди та операції піддаються повному контролю з боку спеціальних органів.

Процес розміщення тендеру відбувається за дотриманням ряду ключових кроків:

  • реєстрація несе важливу складову, оскільки без неї доступ закрито;
  • обов’язково проводиться авторизація, що підтверджує реальність користувача;
  • розміщення заявки замовника відбувається під час заповнення форми даними кваліфікації товару чи послуги, його ціни та інших особливостей інформації.

Після цього підприємець має повне право відгукнутися на заявку, а також поставити замовнику запитання щодо заявки. На їх основі він зможе ухвалити остаточне рішення.

Сам тендер проводиться як аукціон. Система повністю автономна і не дозволяє втручатися в процес. Це забезпечує всім учасникам безпеку проведення процедури. За дотриманням усіх норм спостерігають контролюючі органи.

Які особливості має система

Як і будь-який інший сервіс, «Прозоро» має низку унікальних особливостей, які відрізняють його від інших. Тут можна назвати такі позиції:

  • всі операції з торгами є повністю прозорими, що виключає появу корупційних дій;
  • дані щодо заявок відкривають користувачам у перервах між раундами аукціону;
  • до кінця аукціону процес закупівлі залишається повністю анонімним;
  • у разі закриття заявки всі користувачі можуть переглянути дані переможця у вигляді документів кваліфікації на товар, його ціни та укладений договір між покупцем та постачальником;
  • усі ліцензовані майданчики пов’язані між собою, тому дані з кожного з них переносяться до загальної бази;
  • як джерело зберігання даних виступає Центральна база даних.

Завдяки наявності цих особливостей процес проведення тендерів виходить максимально відкритим і безпечним. Додатково державні органи можу отримувати інформацію про всі продажі та обсяги витрачених із бюджету коштів.

Усі процеси повністю виключають корупційні дії з боку учасників, оскільки замовник до підписання договору не знає даних компанії. Щоб закрити тендер, замовнику необхідно завантажити відсканований договір з усіма підписами та печатками.

Додатково серед особливостей можна виділити можливість повноцінного доступу до всіх функцій не тільки через стаціонарний комп’ютер, але через додаток. Це допоможе завжди бути в курсі подій і брати участь в аукціоні в будь-якій ситуації. 

Для активного використання знадобиться доступ до інтернету. Також користувачі можуть отримувати сповіщення про всі оновлення в системі. Для цього їм потрібно налаштувати оповіщення про заявки, використовуючи відповідні фільтри.