Історія художньої ковки

Ковальська художня творчість початок свій розвиток в одиночних кузнях на околицях історичних сіл. Неоднозначне ставлення до майстрів, що творили чудеса з вогнем і металом, закарбувалося надовго в нашій свідомості. Застигле залізо в різноманітних барвистих формах несе з собою дику енергетику. За вічну популярність художня ковка частково повинна дякувати Францію, яка надала в 16-17 століттях місце для розквіту ковальської справи. Її багата історія, культура відбивається низкою стилів в кожному кованому виробі, виготовленому навіть в іншій країні.

Поєднання металу і дерева в сучасності.

Сила художнього кування з її французькими традиціями знайшла прекрасну гармонію зі слов’янською енергетикою, що виходить від дерева. Металеві витончені вироби на тлі натуральних природних матеріалів — це межа мрій для істинного цінителя прекрасного. Дуже красиво виглядають ковані деталі, дерев’яні котеджі з металевими кованими віконницями на вікнах, ажурні огорожі навколо будинку з подібно живим, кованими квітами і рослинами — це реалії, які можуть надати сучасні майстри.

Сучасні технології — нові чи вони?

Найсміливіша фантазія замовника може втілитися досить швидко, хоча технології обробки металу за сотні років змінилися мало. Нові інструменти можуть допомогти прискорити процес, але «жива» обробка вогнем і молотом дає життя енергії, яка закладається в процес з часткою душі майстра. Для масового виробництва і відносної дешевизни виробів, коли це влаштовує замовника, застосовується штампування. І такі речі по-своєму гарні і надійні. Шикарно виглядають залізні паркани, хвіртки, перила на вулиці, вони довговічні, завдяки сучасній обробці, фарбування. І все ж особливу цінність мають речі, зроблені під замовлення.

Художня ковка — створювати і творити!

Сучасний коваль також знаходить задоволення в творчості, як і майстер сотні років назад, усамітнившись у своїй задушливій і гучної майстерні. Готові деталі для нього — не мета. Мета — втілення ідеї замовника, результат, який перевершує всі очікування. Так з’являються дивні речі, які стають предметами гордості господарів квартир і будинків, салонів. Ковані меблі вражає зараз не тільки різноманітністю стилів, але і функціональністю. Химерні вішалки, консолі в передпокій, банкетки в зал, оригінальні столи і стільці, де дивовижно поєднується метал з різними видами скла — саме такі меблі створює новий настрій, прагнення до живого, прекрасного.

Кращий подарунок — кований виріб під замовлення!

Ідей для цінного подарунка у коваля досить. Важливо, щоб це була корисна річ, яка викликає захоплення. Дізнавшись про переваги близької людини, і натякнувши про них майстру, можна отримати не тільки шедевр ковальського мистецтва, а й подяку майбутнього покоління. Дивовижні можливості окремих художників декоративного кування видають на огляд не тільки витончені свічники. Ажурні рамки для дзеркал, логотипи для компаній, фігурні віконниці на вікна і навіть портрети людей не чекають слів подяки і похвали. Це подарунок талановитих людей, нагадування про вічну красу, яка повинна завжди бути поруч.